KAPADOKYA TURU

1000,00 TL Kişi Başı
Hareket Noktası Sorunuz
REZERVASYON YAP

 

Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra turumuz için yola çıkıyoruz. 1.5 saat sonra Ağaçlı Dinlenme Tesisinde ihtiyaç molası verdikten sonra araç içi kahvaltımızı alıp yolculuğumuza devam ediyoruz.
 
Kapadokya Anadolu ve Türkiye’nin tam ortasında Nevşehir ili merkezde olmak üzere Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Kayseri illerinin bazı bölümlerini içine alan bölgedir.
 
Kapadokya 60 milyon yıl önce aktif yanardağ lavlarının ortaya çıkardığı , birbirinden ilginç oluşumların yer aldığı bölgedeki peri bacaları ve yer altı şehirleri , hem yöresel dokunun bir parçası hem de tarihi değerleriyle ön plana çıkan bir coğrafya.
 
Tur programımıza ilk olarak Güvercinlik vadisinden başlıyoruz. Kapadokya’nın dünyaca ünlü Uçhisar – Avanos – Ürgüp üçgeninde peri bacalarını ilk olarak Güvercinlik vadisinden kuş bakışı olan seyir terasından görüyoruz.
 
Hemen ardından Uçhisar Kale altına geçip oradan Karlık Sokağa geçip buradan Kaleyi güzel bir manzarada fotoğraflayabilmek için serbest zaman veriyoruz. Zeminden gökyüzüne yükselen kale, Roma döneminden bu yana, yöre halkı tarafından oyularak çok sayıda oda, ev, sığınak, depo, sarnıç, mezar, mahzen yapılmıştır. Zirveden vadiye kadar yedi kat yerleşimiyle ilginç bir yer altı şehridir burası.
 
Serbest zamanımızın ardından Alparslan hediyelik dükkânına uğrayıp coğrafyadan çıkarılan özel taşların, bu coğrafyaya ait olan kilden yapılmış hediye alışverişi için kısa bir mola veriyoruz.
 
Alışveriş molamızın ardından Öğle yemeğimizi alacağımız restoranda geçiyoruz.
 
Öğle yemeğimizin ardından Çanak Çömlek Atölyesini ziyaret ediyoruz. Ustamız bölgenin kilinden yaptıkları çanak ve çömleklerin tanıtımını yaptıktan sonra bir tane misafirimiz çömlek yapmak için tezgahın başına geçiyor. Eğlenceli bu zamanımızın ardından hediye almak isteyenler için on dakika serbest zaman verip buradan Aşk vadisine doğru hareket ediyoruz.
 
Ardından sahip olduğu farklı suretteki peri bacaları olan Hayal Vadisi’ne varıyoruz. Hayal gücümüzü kullanarak peri bacalarından bir anlam çıkarabileceğimiz bu vadide yirmi dakika serbest zaman veriyoruz.
 
Daha sonra Avanos merkezde Kızılırmak üzerine inşa edilmiş Sallanan Köprü üzerinden karşıya geçiyoruz.1973 yılında 180mt uzunluğunda sadece yaya yürüyüşüne uygun olacak şekilde demir ayaklar üstüne ahşaptan yapılan bu köprü üzerinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra son noktamız olan üç güzellerde turumuzu sonlandırıyoruz.
 
Güzel atlar diyarı Kapadokya bölgesinden ayrılırken misafirlerimizle başka bir organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
VB. Otelin web sitesini ziyaret et.
Henüz fiyat hesaplamadınız